» Kolegium prawa Konferencje » Dzień otwarty dla kandydatów na studia - 19 czerwca 2011 r. (niedziela), godz. 12.00, siedziba ALK
07.06.2011
News

Dzień otwarty dla kandydatów na studia - 19 czerwca 2011 r. (niedziela), godz. 12.00, siedziba ALK

Po zakończeniu spotkania - ok. 13.15 - gorąco zachęcamy do udziału w wykładzie otwartym pt. "Stan wyższej konieczności. Prawo karne a kanibalizm na przykładzie tzw. sprawy grotołazów Lona Fullera. Czy można poświęcić życie jednej osoby, by uratować czworo? Czy życie sławnego naukowca jest więcej warte od życia robotnika? Co TY o tym sądzisz? A co na to PRAWO? Przyjdź! Posłuchaj! Podyskutuj!

W dniu 19 czerwca 2011 r. (niedziela) o godz. 12.00 w siedzibie ALK przy ul. Jagiellońskiej 57/59 w Warszawie rozpocznie się spotkanie w ramach dnia otwartego dla kandydatów na studia wyższe, podyplomowe i MBA.

Po jego zakończeniu - około godz. 13.15 - odbędzie się wykład otwarty poświęcony tematowi "Stan wyższej konieczności. Prawo karne a kanibalizm na przykładzie tzw. sprawy grotołazów Lona Fullera".

Pięciu speleologów grzęźnie głęboko pod ziemią. Uczestnicy wyprawy wiedzą, że zanim przyjdzie ratunek, zginą z głodu. Postanawiają więc dla dobra większości poświęcić jedną osobę. Ta hipotetyczna historia, wymyślona przez amerykańskiego teoretyka prawa Lona Fullera, wykorzystywana jest na studiach prawniczych do rozważań nad moralnością prawa.

 

 

 

Czy można poświęcić życie jednej osoby, by uratować czworo? Czy życie sławnego naukowca jest więcej warte od życia robotnika?


Co TY o tym sądzisz? A co na to PRAWO?

 

 

 

Przyjdź! Posłuchaj! Podyskutuj!

 

 

 

Wykład poprowadzi Mateusz Woiński, pracownik Katedry Prawa Karnego Kolegium Prawa ALK.