» Otwarte » DZIEŃ Z AGILE - SCRUM
25.05.2016
News

DZIEŃ Z AGILE - SCRUM

  • Marzysz o karierze Project Managera?
  • Interesujesz się branżą IT?
  • Ciekawią Cię metodyki zwinne?
  • Chcesz poszerzyć swoją wiedzę?

 

Koło Naukowe SPINKA zaprasza na spotkanie:
DZIEŃ Z AGILE - SCRUM


 Porównanie podejścia projektowego i produktowego,
czyli co powinien wiedzieć project manager w zderzeniu z projektem informatycznym


Na spotkaniu dowiesz się:

  • Co to jest "AGILE";
  • Czym różni się podejście projektowe i produktowe w kontekście projektów informatycznych;
  • Jak implikować podejście projektowe na systemy informatyczne;
  • Dlaczego tak ważne są: współpraca z klientem, ludzie i interakcje, reagowanie na zmiany, działające oprogramowanie;
  • Jak wygląda praca Project Managera;
  • Oraz poznasz jedną z metodyk zwinnych - SCRUM!PRELEGENCI:


Oskar Kurlanc
Menedżer Portfela Projektów informatycznych w Akademii Leona Koźmińskiego. Praktyczne doświadczenie jako Kierownik Projektów - głównie informatycznych. Współtwórca autorskiej metodyki Zarządzania Projektowego oraz frameworku prowadzenia projektów informatycznych w ALK. Znane metodyki: Agile PM, Prince2, PMBoK, MSP, Scrum, Kanban. Absolwent Studiów Podyplomowych z Zarządzania Projektem Informatycznym w Akademii Leona Koźmińskiego oraz Dyplomowych Studiów Menedżerskich na Wydziale Zarządzania UW. Dodatkowo wykładowca Informatyki w ALK.


Maciej Madziński
Lider współpracujący zarówno ze środowiskiem biznesowym jak i naukowym, Dyrektor Operacyjny Akademii Leona Koźmińskiego. Z uczelnią związany od 2007 roku. Pasjonat zarządzania projektami, szczególnie tzw. "zwinnego" oraz zarządzania sobą w czasie. W ramach obowiązków Dyrektora Operacyjnego specjalizuje się we wdrażaniu programów strategicznych w obszarze szeroko pojętej administracji, szczególnie w obszarze rozwoju infrastruktury i technologii informacyjno-informatycznych. Zarządza również Biurem Projektów w ALK i odpowiada za portfel projektów uczelni. Podległy mu zespół koordynuje lub prowadzi kluczowe projekty Akademii Leona Koźmińskiego. W codziennej praktyce dydaktycznej realizowanej w Akademii Leona Koźmińskiego specjalizuje się w programach z obszarów: · Zarządzania sobą w czasie; · Zarządzania projektami, w tym strategicznego zarządzania projektami; · Zarządzania procesami, w tym relacji pomiędzy projektami, a procesami; · Negocjacji, w tym strategiczne negocjacje związane z realizacją projektów. W swojej dotychczasowej karierze trenera wspierał zarówno instytucje państwowe jak i wiele firm prywatnych - szkolił między innymi pracowników: Najwyższej Izby Kontroli, Poczty Polskiej, Stock Polska, Janssen-Cilag Polska, Lasów Państwowych, Kongsberg Automotive i wielu innych. Prowadzi również szkolenia otwarte, zajęcia na studiach dyplomowych i podyplomowych, w tym projekty doradcze na studiach MBA.


Maciej Sowiński
Maciek zaczął zajmować się zwinnym wytwarzaniem oprogramowania w 2010 roku na stanowisku project managera. Od tego czasu pracował w projektach i z zespołami które stosują Scruma, Kanbana, XP, Scrumbana i Chaos do wytwarzania oprogramowania. Pracował z klientami z Anglii, Danii, Niemiec, Finlandii i Polski, od małych startupów (CaseIWant) do korporacji (PZU, ING, LUXMED), zarówno po stronie dostawcy jak i klienta usług informatycznych.
W pracy stosuje pragmatyczne podejście, wyżej stawiając zadowolenie klienta niż "czystość" stosowanych metod organizacji pracy. Jednocześnie rozumie i wysoko ceni sobie część agile która odnosi się do relacji międzyludzkich i postaw w pracy.
Interesuje się budowaniem takiej kultury organizacyjnej której efektem będzie trwałą przewaga konkurencyjna, czerpiąc ze światów coachingu zespołowego, zarządzania projektami.
Od 2015 roku Maciek współpracuje z ProCognitą jako trener i coach Agile.

Magda Stawska
Posiada portfolio ponad 50 ukończonych projektów w Polsce i w rejonie Europy Środkowo-Wschodniej i krajach obszaru niemiecko-języcznych; realizuje projekty doradcze oraz szkoleniowe na rzecz firm sektora finansowego i wysokich technologii w ramach Inventity Academia, mentorka rozwoju kariery StartUpYourFuture oraz ThinkTanka Start W Przyszłość. Założycielka społeczności StartUpWoman, inicjatywy społecznej, która ma na celu propagowanie idei pivotowania kariery, jak przedsięwzięć biznesowych.Zaczynamy 25.05.2016 o godzinie 15:30 w Sali D310.

 

Wydarzenie na Facebooku:

https://www.facebook.com/events/1681066678863122/

 Serdecznie zapraszamy!
https://www.facebook.com/KN.Spinka/