» Otwarte » HYPERLOOP - jak niemożliwe staje się faktem
24.04.2018
Brak danych
News

HYPERLOOP - jak niemożliwe staje się faktem

Serdecznie zapraszamy na kolejne spotkanie z cyklu Market Inspiracji, realizowane przez MBA Inspire we współpracy z Akademią Leona Koźmińskiego.

24 kwietnia b.r. (wtorek)  zapraszamy na prezentację HYPERLOOP -  jak niemożliwe staje się faktem.

Zaprzyjaźniony Zespół Ekspertów z hyperpoland.com przedstawi szczegóły założeń nowoczesnej technologii leżącej u podstaw HYPERLOOP, a od strony biznesowej podzieli się doświadczeniami w jaki sposób stworzyć innowacyjny projekt, zbudować zespół zdolny do jego realizacji, skąd brać środki na jego rozwój i jak wygrywać nagrody na międzynarodowych konkursach, i co najważniejsze: jak przejść z etapu koncepcyjnego do prac nad wdrożeniem komercyjnym. 

Spotkanie się odbędzie się w Warszawie, w auli B/17, w budynku B Akademii Leona Koźmińskiego, w godzinach od 18.00 do 21.00.

Oprócz interesującego przekazu merytorycznego spotkania, przed nami także okazja do networkingu, do którego zachęcamy zarówno przed jak i po głównej prezentacji.

ZAPISY POPRZEZ FORMULARZ REJESTRACYJNY.

O prelegentach:

Przemysław Pączek, Prezes Zarządu

Posiada dziesięcioletnie doświadczenie w finansach isprzedaży zdobyte w bankowości prywatnej, zarządzaniu strukturami funduszy zamkniętych, pośrednictwie nieruchomości, sektorze land development oraz doradztwie dla deweloperów. Zarządzał portfelem nieruchomości gruntowych jednego z największych polskich banków i pełnił funkcję członka zarządu spółek celowych funduszu zamkniętego z branży nieruchomości.
Doświadczenie zdobywał m.in. w: Getin Noble Bank, Home Broker, ProDevelopment, CB Richard Ellis I San Francisco Center for Economic Development.
Doktorant w Akademii Leona Koźmińskiego w Warszawie (Program Management in New Technologies). Absolwent ESCP Europe w Paryżu (Master’s in Management Londyn-Madryt-Paryż), Uniwersytetu Ekonomicznego w Krakowie (Gospodarka Przestrzenna) oraz Programu Microeconomics of Competitiveness w Akademii Leona Koźmińskiego (realizowanego we współpracy z Harvard Business School).
Stypendysta MSZ Francji (Bourse Eiffel). Członek Urban Land Institute.
 

Jakub Olek, Członek Zarządu

Posiada ponad ośmioletnie doświadczenie zawodowe zdobyte w Polsce i za granicą (Indie, Chiny, Belgia) w sektorze transportowym, finansowym, lobbingowym oraz usług prawnych i usług w sektorze energetycznym. Pracował dla firm z sektora międzynarodowych usług dla biznesu (Invest Service w Guangzhou w Chinach), kancelarii prawnych (m.in. Wardyński i Wspólnicy), międzynarodowych firm konsultingowych (m. in. KPMG) oraz firm z branży Public Policy i Government Relations (MSLGROUP w Brukseli i Warszawie).
Sprawował funkcję Public Policy Managera w Banku BZ WBK (Grupa Santander). 
Aktualnie jest Government Relations Managerem na Europę Środkową w Ofo – jednym z globalnych liderów w branży Station-freeBikeSharing, wspieranym m.in. przez Alibaba. 
Absolwent Wydziału Prawa i Administracji Uniwersytetu Warszawskiego. 
Laureat programu mentoringowego 30under30 Leadership Program organizowanego przez American Chamber of Commerce in Poland.Publikował m.in. .w POLITICO.eu
 

Paweł Radziszewski, Dyrektor Techniczny

Ekspert w zakresie aerodynamiki, platform autonomicznych, zawieszenia aerodynamicznego oraz systemów sterowania.
Doświadczenie zdobywał w projektach realizowanych przez Politechnikę Warszawską, m.in. we współpracy z Lockheed Martin w ramach grantu Optimization of Unmanned System of Systems (OpUSS). Uczestniczył również w innych grantach B+R, m.in. Generacja Przyszłości, Najlepsi z Najlepszych (NzN) - MNiSW; Autonomiczne Platformy Nawodne (APN) - MON. 
Menadżer projektu Kropelka 2.0 (prototyp super-oszczędnego samochodu) w Studenckim Kole Aerodynamiki Pojazdów (SKAP) Politechniki Warszawskiej. Rekord dystansu przejechanego na 1 litrze benzyny wynosi 659 km.Stażysta w Polskiej Agencji Żeglugi Powietrznej.
Absolwent Wydziału Mechanicznego Energetyki i Lotnictwa Politechniki Warszawskiej.
Uczestnik międzynarodowych konkursów technologicznych, m.in. SAE Aerodesign West w Los Angeles (zwycięzca we wszystkich kategoriach) oraz dwukrotnie SpaceX Pod Competition w Teksasie i Kalifornii.
 

Dr Joanna Buchalska 

Adiunkt w Katedrze Prawa Cywilnego i Prawa Pracy w Akademii L. Koźmińskiego w Warszawie, członek Biura Studiów i Analiz Sądu Najwyższego, radca prawny. Tytuł doktora nauk prawnych uzyskała w Akademii Leona Koźmińskiego. Od 2015 roku jest członkiem Komisji ds. Akredytacji The Human Resources Excellence in Research w ALK. Zainteresowania badawcze obejmują prawo własności intelektualnej i prawo cywilne. Stypendystka w Urzędzie ds. Harmonizacji Rynku Wewnętrznego (OHIM) i Instytucje Max'a Plancka w Monachium. Autorka i współautorka publikacji poświęconych prawu cywilnemu i własności intelektualnej.

Dr Błażej Podgórski

Adiunkt w Katedrze Finansów w Akademii Leona Koźmińskiego. Stopień naukowy doktora w dziedzinie nauk ekonomicznych w dyscyplinie finanse uzyskał w 2016 roku w Akademii Leona Koźmińskiego. Zainteresowaniami  badawczymi dr Podgórskiego są  finanse przedsiębiorstw, rynki finansowe, rynki kapitałowe, finanse. Od 2011 r. Członek Rady Młodych Naukowców. Koordynator studenckiego ruchu naukowego na Akademii Leona Koźmińskiego. Opiekun merytoryczny elitarnego programu TOP15 dla 15 najlepszych studentów uczelni oraz redaktor naukowy zeszytów tegoż programu. Prowadzi zajęcia z zakresu finansów i wykorzystania narzędzi informatycznych w finansach w języku polskim i angielski na studiach dyplomowych, podyplomowych i MBA. Prowadzone przez niego zajęcia w dużej mierze bazują na analizie studiów przypadku. W zakresie dydaktyki posiada między innymi certyfikaty CEEMAN International Management Teachers Academy (IMTA) oraz British Council. Jest opiekunem koła naukowego przedsiębiorczości. Prowadził zajęcia na Groupe ESC Troyes we Francji. Autor podręcznika, rozdziałów w monografii i artykułów naukowych.  Charakter dorobku naukowego pokrywa się z zajęciami prowadzonymi w Akademii Leona Koźmińskiego.