» Dla Absolwentów » Jak upadającą spółkę przekształcić w lidera innowacji i markę o zasięgu międzynarodowym? Ursus – legenda polskiej motoryzacji powraca!
04.04.2017
News

Jak upadającą spółkę przekształcić w lidera innowacji i markę o zasięgu międzynarodowym? Ursus – legenda polskiej motoryzacji powraca!

 

Zapraszamy na spotkanie z Karolem Zarajczykiem - jednym z najmłodszych menedżerów polskich firm produkcyjnych, mogącym poszczycić się wielkimi osiągnięciami.

 

 Jak upadającą spółkę przekształcić w lidera innowacji i markę o zasięgu międzynarodowym?  Ursus – legenda polskiej motoryzacji powraca! 


Ursus jest doskonałym przykładem firmy, która odrobiła lekcję z ekonomii. Rok 2011, w którym inwestor strategiczny zdecydował się przejąć upadłe polskie zakłady Ursusa i zainwestować w rewitalizację marki był przełomowy w historii firmy. Od tego momentu nastąpił dynamiczny rozwój grupy. Dziś Ursus to dynamicznie rozwijające się przedsiębiorstwo z 3 zakładami produkcyjnymi w Polsce, zatrudniający ponad 800 pracowników – największy polski producent ciągników i lider segmentu elektromobilności. Produkty Ursusa docierają do tysięcy klientów w Polsce i na świecie, łącząc tradycję polskiej motoryzacji z nowoczesnością i światową jakością.

 

Termin:    4.04.2017 (wtorek)

Godziny: 18:00 Networking prowadzony przez Grzegorza Turniaka

               18:30 Prezentacja Karola Zarajczyka         

Miejsce: B-17  

 

Sesja pozytywnych relacji podczas rejestracji.

Konferencje i wydarzenia biznesowe są zarówno źródłem wiedzy jawnej, prezentowanej przez prelegentów, jak i okazją do wymiany doświadczeń uczestników. Dlatego też zapraszamy Państwa do aktywnego udziału w specjalnie zorganizowanej sesji mającej na celu wzajemne przełamanie lodów i poznanie się. Wspólnie z ekspertem networkingu, Grzegorzem Turniakiem, przygotowaliśmy dla Państwa sesję pozytywnych relacji, dzięki której będą Państwo mogli w pełni wykorzystać spędzony czas.

 

 

Karol Zarajczyk jest jednym z najmłodszych menedżerów polskich firm produkcyjnych, mogącym poszczycić się wielkimi osiągnięciami. 

W 2004 roku ukończył studia magisterskie na kierunku Finanse i Bankowość ze specjalizacją Inwestycje kapitałowe w Wyższej Szkole Przedsiębiorczości i Zarządzania im. L. Koźmińskiego w Warszawie. Jest absolwentem The Executive Training Programme (stypendium Komisji Europejskiej) w SDA Bocconi School of Management in Milan, The School of Oriental and African Studies University of London, SCIENCES PO Paris oraz Waseda University Tokyo Japan.

Zaraz po studiach rozpoczął pracę jako specjalista ds. finansowych w POL-MOT Holding S.A., a po roku został dyrektorem wykonawczym, a potem także członkiem zarządu w spółce Ital-Mot, należącej do grupy POL-MOT. W latach 2008-2009 był dyrektorem ekonomiczno-finansowym w produkującej maszyny rolnicze spółce POL-MOT Warfama, a w roku 2009 został jej wiceprezesem. W 2013 roku objął stanowisko prezesa zarządu URSUS S.A. i kieruje tą spółką do dziś.  

Największym sukcesem zawodowym Karola Zarajczyka było wskrzeszenie słynnej polskiej marki URSUS oraz stworzenie dynamicznie rozwijającej się firmy produkującej nie tylko ciągniki, ale też maszyny rolnicze, a obecnie trolejbusy i autobusy elektryczne. Odbudowa symbolu polskiego przemysłu było dużym wyzwaniem, a operacja odbudowy legendy udała się głównie dzięki jego determinacji. 

Karol Zarajczyk jako skuteczny menedżer otrzymał w ostatnich latach rozmaite nagrody za osiągnięcia kierowanej przez siebie firmy. W 2015 roku otrzymał nagrodę PAIiIZ za ekspansje zagraniczną, tytuł Ambasadora Polskiej Gospodarki Business Centre Club, Lubelskiego Orła Biznesu 2016 oraz tytuł Top Pracodawca Polski Wschodniej 2015 przyznany przez Polskie Towarzystwo Wspierania Przedsiębiorczości.  

 

 

GRZEGORZ TURNIAK - Inspirujący mówca. Niestrudzony orędownik i pasjonat idei networkingu. Mingling maven – poprowadził ponad 1000 sesji networkingowych dla przeszło 100.000 uczestników. W lutym 2006 wprowadził na rynek krajowy firmę BNI Polska. Od 2013 roku jest prezesem spółki szkoleniowo-doradczej Akademia Rekomendacji. Poprzednio: Prezes Jobpilot-monster Polska; HR Sector Sales Manager – SAP Polska; Managing Director – Neumann Management Institute; Dyrektor Polskiej Międzynarodowej Szkoły Zarządzania.

Absolwent Wydziału Elektroniki Politechniki Warszawskiej. Certyfikowany konsultant OD (OD Institute Ohio). Nauczyciel przedsiębiorczości (Babson College). Certyfikowany coach ICC (International Coaching Community). W latach 2003 członek Zarządu PSZK. W 2006 założył i do 2016 roku był prezesem Stowarzyszenia Profesjonalnych Mówców. 

 

 

 

 

 

Kontakt z organizatorem:

Marta Krawczyńska

Specjalista ds.relacji z Absolwentami

tel: 22 519 22 74

mkrawczynska(at)kozminski.edu.pl