» Strona główna » JE Ryuichi Tanabe, ambasador Japonii spotkał się ze studentami Koźmińskiego.
20.03.2007
News

JE Ryuichi Tanabe, ambasador Japonii spotkał się ze studentami Koźmińskiego.

W poniedziałek 19 marca studenci uczelni Koźmińskiego mieli niecodzienną okazję poznania ambasadora Japonii w Polsce. Jego Ekscelencja Ryuichi Tanabe, przedstawił im swoją karierę zawodową, a także omówił stosunki Japonii z zagranicą, w tym z Polską. Studentów szczególnie zainteresowała informacja o możliwości zdobycia stypendium rządu Japonii.

-Jestem w Polsce od 5 miesięcy, a już przejechałem 8 tysięcy km, odwiedzając 18 japońskich fabryk w Polce - mówił ambasador, przypominając, że działalność gospodarczą w naszym kraju prowadzi już 145 firm japońskich, w tym 55 fabryk. W sumie zatrudniają one 20 tysięcy osób. Japończycy inwestują zwłaszcza w przedsiębiorstwa z branży motoryzacyjnej i elektronicznej, a wiele fabryk jest zlokalizowanych w specjalnych strefach ekonomicznych.


W Polsce mieszka na stałe ponad tysiąc Japończyków, a liczba turystów z Japonii, odwiedzających Polskę ciągle wzrasta. W 2004 roku odwiedziło nasz kraj ponad 32 tysiące Japończyków.
 – Cieszę się, że wielu młodych ludzi w Polsce uczy się języka japońskiego i interesuje się japońskimi sztukami walki - powiedział też ambasador Tanabe.


Rektor  WSPiZ  prof. Andrzej K. Koźmiński podkreślił, że dwóch studentów naszej uczelni studiuje obecnie w Nagoya University, a my zapraszamy studentów z Japonii.

 

Na zakończenie spotkania wyświetlony został film o Japonii, a attache kulturalny ambasady Akira Tajima zachęcał studentów, by skorzystali ze stypendiów rządu japońskiego.
W tym roku obchodzimy 50 rocznicę wznowienia stosunków dyplomatycznych między Polską i Japonią. Z tej okazji zaplanowano wiele imprez kulturalnych.

 

Zainteresowani mogą również uzyskać dodatkowe informacje na temat studiów podyplomowych w Japonii:

www.pl.emb-japan.go.jp/kultura/edukacja_studia_podyplomowe.htm