» Strona główna » Konkurs CIMA dla studentów studiów licencjackich 1-go i 2-go roku Akademii Leona Koźmińskiego. Rejestracja trwa do 15 maja 2020.
12.05.2020
News

Konkurs CIMA dla studentów studiów licencjackich 1-go i 2-go roku Akademii Leona Koźmińskiego. Rejestracja trwa do 15 maja 2020.

Drodzy studenci!


Chcielibyśmy zachęcić Was do uczestnictwa w międzynarodowym konkursie organizowanym przez CIMA, która jest jednym z wiodących stowarzyszeń ukierunkowanych na szkolenie specjalistów z zakresu rachunkowości zarządczej i zarządzania finansowego. Certyfikaty CIMA są powszechnie rozpoznawalne wśród uznanych firm działających w branży finansowej, w szczególności w firmach konsultingowych i audytorskich (szczegółowe informacje na temat stowarzyszenia znajdziecie na stronie https://www.cimaglobal.com/).


Nasza uczelnia posiada akredytację CIMA, stąd też macie Państwo obecnie okazję do uczestniczenia w konkursie i rywalizowania z wieloma uznanymi uczelniami finansowymi z Europy Środkowo-Wschodniej.


Udział w konkursie umożliwia nie tylko poszerzenie swojej wiedzy w zakresie praktycznego stosowania różnych narzędzi rachunkowości zarządczej i zarządzania finansowego, ale również daje okazję spotkania się z wieloma osobami pracującymi na stanowiskach menedżerskich w uznanych przedsiębiorstwach z branży finansowej. Jest to niezwykła okazja zawarcia ciekawych i przydatnych kontaktów oraz szansa na promocję własnej osoby i odbycia stażu w renomowanych instytucjach. Uczestnictwo w konkursie stwarza zatem okazję na zdobycie niezwykle cennego doświadczenia na początku Państwa kariery zawodowej.


Konkurs przeznaczony jest dla studentów studiów licencjackich 1-go i 2-go roku. Konkurs składać się będzie z 3 etapów:

  1. W pierwszym etapie wszystkie zgłoszone drużyny rywalizować będą w wewnętrznym konkursie organizowanym przez poszczególne uczelnie. Każda uczelnia typuje zwycięską drużynę, która następnie reprezentuje daną uczelnię w Quizie, w którym udział bierze 1 drużyna z każdej uczelni. Konkurs wewnętrzny w ramach każdej uczelni rozpoczyna się w maju a kończy na początku września. W tym czasie należy przygotować odpowiedni projekt, który następnie oceniany będzie przez osoby z Katedr Rachunkowości i Finansów. Quiz przeprowadzony zostanie natomiast w wersji online i odbędzie się 18 września. Sześć najlepszych drużyn przechodzi do drugiego etapu.

  2. Drugi etap, również w wersji online, odbędzie się w pierwszym tygodniu października.

  3. Z drugiego etapu wyłonione zostaną 3 najlepsze drużyny, które następnie wezmą udział w finale zaplanowanym na koniec października.

 

Celem uczestnictwa w konkursie należy zarejestrować drużynę na stronie CIMA:
https://www.cimaglobal.com/Our-locations/central-eastern-europe/CGMA_Emerging_Leaders_Competition/

Termin rejestracji przypada 15 maja 2020 roku.

W podanym linku znajdą Państwo także informację na temat konkursu. Chcielibyśmy również przypomnieć, że więcej informacji na temat programu CIMA, jak również konkursu uzyskać mogą Państwo od:
•    dr Adrian Struciński, który jest Mentorem z Katedry Rachunkowości ALK- email: astrucinski(at)kozminski.edu.pl
•    Pana Borysa Szkodziaka, który jest naszym studentem i ambasadorem programu CIMA na naszej uczelni – email: ambasador.kozminski(at)cimauczelnie.pl