» Strona główna » Najlepsi polscy uczniowie i nauczyciele gościli w ALK
14.01.2010
News

Najlepsi polscy uczniowie i nauczyciele gościli w ALK

14 stycznia br. na naszej uczelni odbyło się uroczyste ogłoszenie wyników XII Ogólnopolskiego Rankingu Szkół Ponadgimnazjalnych "Perspektyw" i "Rzeczpospolitej". Witając licznie zgromadzoną młodzież i nauczycieli z najlepszych polskich szkół, Rektor, prof. Andrzej Koźmiński powiedział: Serdecznie zapraszamy do nas olimpijczyków, mogą studiować tutaj bezpłatnie. Chcielibyśmy ich mieć jak najwięcej

 

Najlepsze w tym rankingu, nieprzerwanie od siedmiu lat, jest szczecińskie XIII LO, którego dyrektorem jest Cezary Urban, obecnie poseł na Sejm RP.  Drugie miejsce zajęło Gimnazjum i Liceum Akademickie z Torunia, któremu patronuje UMK, trzecie - XIV LO im. Polonii Belgijskiej z Wrocławia, czwarte – III LO im. Marynarki Wojennej z Gdyni, szczycące się największą liczbą uczniów z maturą międzynarodową, a piąte – V LO im. Augusta Witkowskiego z Krakowa. Ta ostatnia szkoła otrzymała też specjalną nagrodę Rektora naszej uczelni, gdyż wśród jej uczniów było do tej pory najwięcej, bo aż 74, laureatów i finalistów olimpiad przedmiotowych. A zwyciężają szkoły, które mają najwięcej laureatów i finalistów olimpiad przedmiotowych, w stosunku do ogólnej liczby uczniów. W rankingu znalazło się 428 szkół ponadgimnazjalnych. Wyróżniono 15 najlepszych w klasyfikacji ogólnopolskiej oraz liderów wojewódzkich.

W uroczystości wziął udział wiceminister edukacji Krzysztof Stanowski, który gratulował nauczycielom sukcesów swoich podopiecznych. Byli też parlamentarzyści, przedstawiciele władz samorządowych i uczelni, dyrektorzy wyróżnionych szkół wraz z nauczycielami i uczniami. Dla wszystkich zaśpiewał chór ALK „KameLeon”.