» Strona główna » Najlepszy w Polsce Executive MBA to program Akademii Koźmińskiego
25.10.2010
News

Najlepszy w Polsce Executive MBA to program Akademii Koźmińskiego

Międzynarodowy program Executive MBA prowadzony przez naszą uczelnię to najlepszy tego typu program w Polsce, 28. w Europie i 81. na świecie – podał „Financial Times”, który 25 października 2010 opublikował ranking 100 najlepszych studiów Executive MBA na świecie. Akademia Koźmińskiego już drugi rok z rzędu znalazła się w rankingu EMBA „Financial Times”. I ponownie - jako jedyna uczelnia z Polski

 

Międzynarodowy program Executive MBA prowadzony przez naszą uczelnię to najlepszy tego typu program w Polsce, 28. w Europie i 81. na świecie – podał „Financial Times”, który 25 października 2010 opublikował ranking 100 najlepszych studiów Executive MBA na świecie.

 

Akademia Leona Koźmińskiego już drugi rok z rzędu znalazła się w rankingu EMBA „Financial Times” (poprzednio na 91 miejscu), ponownie jako jedyna uczelnia z Polski. ALK prowadzi kilka programów MBA, z których do rankingu trafił Koźmiński Executive MBA, półtoraroczny, dwujęzyczny polsko-angielski program międzynarodowy dla wyższej kadry menedżerskiej. Jego absolwenci to z pewnością najlepiej przygotowani do zarządzania większymi organizmami gospodarczymi eksperci w naszym kraju. Program posiada akredytację EQUIS jako jedyny w Polsce oraz akredytację AMBA jako jeden z czterech z Polski i ze 170 tego typu kierunków na świecie.

 

Najbardziej prestiżowe studia EMBA dla kadry menedżerskiej to najszybciej rozwijający się produkt edukacyjny szkół biznesu na świecie. Pierwotnie był to tylko amerykański format kształcenia, ale dziś oferuje go już ponad tysiąc szkół wyższych na wszystkich kontynentach. Wśród najlepszych dominują ciągle uczelnie z USA, w pierwszej setce znalazło się ich aż 51. Gonią je programy międzynarodowe (Global Executive MBA), prowadzone równocześnie w kilku krajach, których aż 16 znalazło się w tegorocznym rankingu. Poza Koźmiński Executive MBA żaden program realizowany samodzielnie przez uczelnię lub jednostkę naukową z Europy środkowej nie trafił do tego rankingu, co należy uznać za wielki sukces polskiej uczelni.

 

- Jesteśmy bardzo dumni z obecności naszej uczelni w rankingu EMBA „Financial Times” – mówi prof. Andrzej K. Koźmiński, rektor ALK. – Mamy odwagę konkurować z najlepszymi programami tego typu na świecie, ale mamy też przekonanie, że Polska nie jest i nie powinna być edukacyjną prowincją. W naszej szkole uczy się w tej chwili 700 cudzoziemców z ponad 30 krajów, mamy międzynarodową kadrę dydaktyczną – jesteśmy więc w pełni międzynarodową szkołą biznesu. Absolwenci naszego programu Executive MBA znajdują zatrudnienie także poza Polską, a ich średnie zarobki po trzech latach od ukończenia studiów – jak ustalił „FT” – wynoszą 138 tys. dolarów rocznie.

 

Tabela rankingowa