» Studia podyplomowe » Nasz program Executive MBA, jako jedyny z Polski, w złotej setce światowego rankingu EMBA wg Financial Times.
15.10.2018
News

Nasz program Executive MBA, jako jedyny z Polski, w złotej setce światowego rankingu EMBA wg Financial Times.

15 października 2018 roku ukazał się kolejny ranking studiów EMBA dziennika „Financial Times”, w którym nasza Akademia znalazła się na 74. miejscu na świecie (rok wcześniej była 68., a dwa lata wcześniej 72.) i na 19. wśród uczelni europejskich samodzielnie prowadzących studia MBA. Od kilku lat w rankingu EMBA dominują programy międzynarodowe, oferowane równocześnie przez kilka uczelni nawet z różnych kontynentów. Zajęcia odbywają się wówczas w kilku lokalizacjach na świecie. Taki rodzaj edukacji wzbogaca warsztat menedżera o doświadczenia międzykulturowe.

Najlepszy na świecie – już trzeci rok z rzędu – jest program Executive MBA pod nazwą Kellog/HKUST, prowadzony w Chinach przez Kellogg School of Management z Uniwersytetu Northwestern i Hong Kong University of Science and Technology. Kolejne miejsca na podium zajmują: projekt francusko-amerykańsko-chińsko-brytyjski, znany jako Trium Global EMBA i chińsko-singapursko-francusko-emiracki kurs typu dual degree (Tsinghua University i Insead). Ranking „FT” pokazuje, że to Chiny – obok USA – najmocniej dziś stawiają na edukację menedżerską na wysokim poziomie, w której standardem wciąż pozostają studia MBA. W pierwszej dziesiątce tegorocznego zestawienia znalazło się aż 7 programów chińskich uczelni, realizowanych samodzielnie i we współdziałaniu z czołowymi światowymi szkołami biznesu, a w całej setce – 17 uczelni z Chin.

Matecznik MBA, czyli amerykańskie uczelnie biznesowe, jest reprezentowany w rankingu przez 32 programy, z których zdecydowana większość ma charakter międzynarodowy. W USA tamtejsze szkoły biznesu realizują głównie studia MBA w systemie stacjonarnym, zaś w studiach EMBA dla pracujących menedżerów dobrze sobie radzą niektóre np. MIT – Sloan (10. miejsce) czy Uniwersytet Pensylwanii – Wharton (20.).

- Studia EMBA w Koźmińskim również spełniają warunek umiędzynarodowienia; są realizowane z naszym partnerem strategicznym, najstarszą francuską szkołą biznesu ESCP Europe, której studia EMBA w tym rankingu są na 11. miejscu. – mówi Sylwia Hałas-Dej, dyrektor programów MBA prowadzonych w ramach Kozminski Executive Business School.

Akademia Leona Koźmińskiego – oprócz najbardziej prestiżowych i wyjątkowo absorbujących studiów Executive MBA – prowadzi specjalistyczne studia MBA dedykowane takim obszarom jak HR, logistyka, finanse i inne. Realizuje też własny program MBA w Mińsku na Białorusi. Łącznie uczelnia prowadzi 9 różnych programów studiów MBA. Pierwsze studia MBA Koźmiński uruchomił w 1989 roku. Od tego czasu ukończyło je 5 tys. osób.

Od 2008 roku ALK posiada akredytację międzynarodową AMBA dla wszystkich kierunków studiów MBA. Ma ją zaledwie 250 szkół biznesu na całym świecie. Ponadto uczelnia ma akredytacje EQUIS i AACSB przyznawane wyłącznie najlepszym szkołom biznesu na świecie.

Warto zapoznać się z rankingiem EMBA „Financial Times”, by porównać możliwości awansu absolwentów po różnych studiach, ich koszt, czas trwania oraz pozostałe kryteria tworzenia zestawienia pierwszej setki. Link do rankingu.