» Strona główna »

NASZ WIELKI SUKCES!

20.09.2010
News

NASZ WIELKI SUKCES!

Dziennik "Financial Times" 20 września 2010 opublikował doroczny ranking najlepszych kierunków zarządzania na świecie, kształcących na poziomie magisterskim. Akademia Leona Koźmińskiego została w nim sklasyfikowana na 30 miejscu, a pod względem kariery absolwentów otrzymała pierwsze miejsce

Akademia Leona Koźmińskiego nr 1 pod względem kariery absolwentów w rankingu „Financial Times” Global Masters in Management 2010

 

„Financial Times” 20 września 2010 r. opublikował doroczny ranking najlepszych kierunków zarządzania na świecie, kształcących na poziomie magisterskim. Akademia Leona Koźmińskiego została w nim sklasyfikowana na 30 miejscu, a pod względem kariery absolwentów otrzymała pierwsze miejsce.


Autorzy rankingu oceniają karierę absolwentów trzy lata po ukończeniu studiów. Biorą pod uwagę ich awans zawodowy, czyli jak wysokie stanowisko zajmują i w jak dużej firmie pracują.


- W naszej szkole stawiamy na przedsiębiorczość, dlatego wielu absolwentów zaraz po ukończeniu studiów zakłada własne firmy, które z sukcesem rozwijają. Studiują u nas też dzieci polskich przedsiębiorców, a one bardzo często przejmują rodzinne biznesy. Przypuszczam, że właśnie z tego powodu staliśmy się światowym liderem w kategorii kariery. Kryzys ekonomiczny ostatnich lat odciął zdolnych i ambitnych absolwentów zarządzania od kariery korporacyjnej, i to z pewnością obniżyło ocenę uczelni zachodnich pod względem awansu zawodowego. Można powiedzieć, że o naszym sukcesie zadecydowała polska przedsiębiorczość, a światowy kryzys pozwolił nam wyprzedzić konkurencyjne uczelnie z Europy Zachodniej – komentuje wyniki rankingu prof. Andrzej K. Koźmiński, rektor Akademii.


Z rankingu „Financial Times” wynika, że najlepsze studia w zakresie zarządzania prowadzą uczelnie międzynarodowe zlokalizowane równocześnie w kilku państwach europejskich: ESCP Europe i Cems. Wśród 65 sklasyfikowanych uczelni zdecydowaną większość stanowią szkoły wyższe z Europy Zachodniej. Z Europy Środkowej w rankingu znalazły się: Akademia Leona Koźmińskiego (30 miejsce), HHL z Lipska ((38), warszawska SGH (47), Uniwersytet Ekonomiczny w Pradze (58) i Corvinus z Budapesztu (62). Do zestawienia trafiły też trzy uczelnie z Azji: indyjska IIM Ahmadebad (8) i dwie z Tajwanu (47 i 63 miejsce) oraz kanadyjska HEC z Montrealu. Nie dziwi brak uczelni amerykańskich w rankingu „FT”, bowiem w USA tradycyjnie nie studiuje się zarządzania po maturze, tam są to studia podyplomowe dla menedżerów typu MBA.


Akademia Leona Koźmińskiego znalazła się w rankingu „Financial Times” już w roku 2009 (zajęła wówczas 36 miejsce). Międzynarodowe uznanie ekspertów znanego dziennika ekonomicznego przełożyło się na sukces rekrutacyjny: w październiku 2010 roku studia na angielskojęzycznym kierunku w ALK podjęło dwukrotnie więcej obcokrajowców niż rok temu. Ponad połowa z 202 słuchaczy pierwszego roku tego kierunku to cudzoziemcy, w tym 20 osób z Ukrainy, po 10 z Chin i Nigerii, 7 z Francji oraz z Grecji, Izraela, Kanady, Austrii, Chorwacji, Ghany, Algierii, Arabii Saudyjskiej, Kuwejtu i Tunezji. Obecnie co czwarty student dziennych studiów magisterskich w ALK pochodzi spoza Polski. Zbliżony procent wykładowców na studiach magisterskich w ALK to naukowcy zagraniczni. Takie wskaźniki czynią uczelnię najbardziej umiędzynarodowioną szkołą wyższą w Polsce. Według GUS przeciętne umiędzynarodowienie uczelni w naszym kraju wynosi niespełna 1%.

 

CZYTAJ O KOLEJNYCH SUKCESACH ALK W RANKINGACH "FINANCIAL TIMES":

 

Dołącz do nas! Zarejestruj się on-line!