» Strona główna » O swojej historii studiowania MBA opowiada Marta Kowalczyk-Rompała, menedżer w firmie Sales and Marketing Global Polska, absolwentka Executive MBA w Akademii Leona Koźmińskiego.
20.01.2020
News

O swojej historii studiowania MBA opowiada Marta Kowalczyk-Rompała, menedżer w firmie Sales and Marketing Global Polska, absolwentka Executive MBA w Akademii Leona Koźmińskiego.

Inspirujące kontakty

Brakowało mi inspirujących kontaktów z ludźmi biznesu. Takich sparingpartnerów. Pomyślałam, że znajdę ich na studiach MBA.
I to się udało. Nasza grupa absolwentów trzyma się razem, wymieniamy się opiniami, pomagamy sobie wzajemnie rozwiązywać zawodowe problemy, czynimy to życzliwie i etycznie. Nie ma między nami konkurencji. Studia spełniły moje oczekiwania, a dodatkowo dały mi coś jeszcze, czego się chyba nie spodziewałam. Solidną dawkę motywacji. Takiego kopa do działania.

Własna firma


Zastanawiałam się wcześniej, czy nie lepiej byłoby pracować „na swoim” zamiast na etacie, ale nie sądziłam, że dzięki studiom podejmę się założenia własnego start-upu pracując jednocześnie w firmie.
Pomysł na agencję rekrutacyjną HUB HR przybrał realną postać właśnie na studiach. To był nasz projekt doradczy przygotowywany w ramach dyplomu. Pracowaliśmy nad nim we czwórkę, przy czym pozostałe osoby nie miały HR-owego doświadczenia. Był specjalista od zarządzania danymi, osoba od sprzedaży, inna od windykacji, tylko ja pracowałam w agencji outsourcingowej. Wszyscy byliśmy wizjonerami według analizy FRIS. Takie testy mamy na początku studiów MBA.

Start-up ruszył w listopadzie 2019, a po trzech miesiącach praktycznie zrealizowaliśmy cele biznesowe jakie postawiliśmy sobie na pół roku. Projekt finansuje mój szef Amerykanin, którego przekonałam, że to dobry pomysł. On autentycznie wspiera rozwój pracowników. Potrafi szerzej patrzeć na biznes, dlatego zgodził się zostać inwestorem w moim start-upie, a ja nadal jestem pracownikiem jego firmy. Tworząc HUB HR zatrzymałam w firmie dwie osoby, które bardzo cenię. HR Manager wracała z urlopu macierzyńskiego, a osoba ją zastępująca okazała się być świetnym pracownikiem i nie chciałam „stracić” żadnej z nich. W HUB HR obie mają zajęcie, które lubią, którego są współtwórcami i nasze trio firmuje projekt.

Projekt doradczy na studiach MBA
 
Projekt firmy doradczej kiełkował w mojej głowie od kilu lat. Z jedną z moich koleżanek, (obecnie członkiem HUB HR) zastanawiałyśmy się nad tym, czy warto nasze dotychczasowe doświadczenie wyniesione z działów HR przekuć na swój biznes, ale wtedy zabrakło nam odwagi. Działania pojawiły się od momentu, kiedy musieliśmy zdecydować jako grupa projektowa na MBA, jaki temat będzie przedmiotem naszego projektu doradczego? Przeprowadziliśmy mnóstwo analiz, symulacji wykorzystując wiedzę ze studiów. Ostatecznie ocena rynku, naszych możliwości osobowych, finansowych oraz gotowości mentalnej do rozpoczęcia nowej przygody, sprawiły, że powiedziałam „teraz albo nigdy”.

Warto było

Studia MBA były najlepszą decyzją, jaką mogłam podjąć na tym etapie życia. Pozwoliły mi uwierzyć, że nie ma rzeczy niemożliwych, że wszystko jest w naszej głowie. Dały mi ogrom wiedzy, inspiracji, pewności siebie, otwarcia na ludzi. Poznałam tak wiele ważnych dla mnie osób.
Cudownie jest być członkiem „rodziny MBA”, bo wsparcie zarówno Akademii Leona Koźmińskiego jak i absolwentów jest naprawdę niezwykłe.
Tu chce się wracać…


Marta Kowalczyk-Rompała jest absolwentką 53 nitki Executive MBA w Akademii Leona Koźmińskiego.