» Otwarte » Online Open Day MBA dla kadry medycznej
08.09.2020
News

Online Open Day MBA dla kadry medycznej

System ochrony zdrowia od lat przechodzi ciągłą transformację. Częsta zmiana kierunków rozwoju i brak konsekwencji w postępowaniu, połączony z wybiórczymi próbami rozwiązywania palących problemów, nie sprzyja prawidłowemu zarządzaniu placówkami ochrony zdrowia i firmami działającymi w tym obszarze. Podstawowe cele istnienia tego segmentu gospodarki, czyli właśnie ochrona zdrowia ludzkiego na każdym jego etapie oraz prawidłowe leczenie osób chorujących, w sferze zarządzania zostają zepchnięte na dalszy plan przez bieżące wyzwania natury zarządczej – kryzysy personalne, finansowe, organizacyjne, sprzętowe. Menedżer pracujący w takim otoczeniu musi być odpowiednio przygotowany merytorycznie, by kryzysy rozwiązywać szybko i skutecznie, a jednocześnie realizować cele podstawowe.

Zaktualizowany program Koźmiński MBA dla kadry medycznej odpowiada kompleksowo na zapotrzebowanie menedżerów ochrony zdrowia. Łączy w sobie wiele elementów potrzebnych do pełnego zrozumienia procesów zarządczych w tym obszarze, a co za tym idzie, pozyskania kompetencji potrzebnych do sprawowania funkcji zarządczej. W semestrze specjalistycznym kładziemy nacisk na rozwój szczegółowych umiejętności praktycznych (zarządzanie procesowe, Lean Management, negocjacje w ochronie zdrowia, komunikacja w kryzysie i inne) oraz wiedzy przydatnej do podejmowania prawidłowych decyzji (prawo, finanse, innowacje w ochronie zdrowia).

Nowością jest przebudowany Box przedmiotów do wyboru: „Zdrowie Publiczne i Ekonomika”, w którym omówimy praktyczne wykorzystanie wiedzy o zdrowiu publicznym w zarządzaniu oraz przyjrzymy się nowoczesnym metodom oceny technologii medycznych i wykorzystaniu big data w ochronie zdrowia.

Połączenie zaawansowanej wiedzy ze wszystkich dziedzin zarządzania oraz doświadczenia praktyków związanych z kierunkiem Koźmiński MBA dla kadry medycznej daje doskonałe połączenie – wyposaża naszych absolwentów w wiedzę, kompetencje oraz katalog doświadczeń bardziej doświadczonych kolegów. Tak skonstruowany tok nauczania przygotowuje menedżerów do pełnienia obowiązków w świecie pełnym wyzwań.

Zapraszamy na dzień otwarty online, we wtorek, 8 września o godz. 18.00.

W trakcie spotkania omówimy szczegóły studiów oraz zaprosimy na zajęcia merytoryczne pt. „Między misją a ekonomią – wyzwania dyrektora szpitala w systemie publicznej ochrony zdrowia”. Zapraszamy do zapisów na Online Open Day MBA dla kadry medycznej: kliknij tutaj.