» Strona główna » Pierwsze miejsce w rankingu "Wprost"
04.05.2006
News

Pierwsze miejsce w rankingu "Wprost"

Uczelnia Koźmińskiego po raz kolejny zajęła pierwsze miejsce w rankingu szkół wyższych przygotowanym przez tygodnik "Wprost". W rankingu studiów MBA na pierwszej pozycji znalazły się dwa programy MBA Uczelni Koźmińskiego: Executive MBA oraz European MBA z University of Bradford.

 

Uczelnia Koźmińskiego po raz kolejny zajęła pierwsze miejsce w rankingu szkół wyższych przygotowanym przez tygodnik "Wprost". Przy tworzeniu rankingu oceniono szanse kariery zawodowej, zaplecze intelektualne, proces kształcenia oraz warunki studiowania. Warto podkreślić, że nasza Uczelnia zajmuje czołową pozycję w tym rankingu niezmiennie od 1998 roku.

 

Programy MBA Uczelni Koźmińskiego - Executive MBA oraz European MBA z University of Bradford zostały sklasyfikowane na pierwszej pozycji. Tym samym oferowane przez nas programy MBA zostały uznane za najlepsze w Polsce, obok Executive MBA Uniwersytetu Warszawskiego z University of Illinois oraz z Executive MBA SGH z University of Quebec.
Na końcową ocenę złożyły się: wartość dyplomu (powodzenie absolwentów na rynku, pozycja uczelni), jakość programu (ocena zawartości programu, możliwość uczestniczenia w międzynarodowych projektach, konkurencyjność programu w stosunku do innych realizowanych w Polsce) oraz jakość kształcenia (jakość kadry naukowo-dydaktycznej, jakość realizowanych projektów i jakość zaplecza naukowo-dydaktycznego).

 

Zobacz zdjęcia z uroczystości wręczenia Złotych Indeksów Wprost 2006