» Otwarte » Pierwsze w tym roku akademickim seminarium z cyklu „Krytyczna Teoria Organizacji"
30.11.2017
News

Pierwsze w tym roku akademickim seminarium z cyklu „Krytyczna Teoria Organizacji"

Prof. dr hab. Dominika Latusek-Jurczak oraz prof. dr hab. Dariusz Jemielniak serdecznie zapraszają do wzięcia udziału w pierwszym w tym roku akademickim  seminarium z cyklu „Krytyczna Teoria Organizacji", które odbędzie się w czwartek, 30 listopada o godz. 12.00  w Sali Senatu D/202 w siedzibie naszej uczelni.

Podczas spotkania dr hab. Jerzy Kociatkiewicz przedstawi referat pt. "Społeczności praktyków w muzeum krainy gdziekolwiek: Refleksja o budowaniu odmienności i granicach organizacji".

Jerzy Kociatkiewicz - abstrakt

Pan dr hab. Jerzy Kociatkiewicz jest wykładowcą w Sheffield University Management School. Wcześniej pracował w University of Essex, Vaxjo University oraz Uniwersytecie SWPS. Do jego obszarów zainteresowań należą: warunki pracy i prawa pracownicze, doświadczenia konsumenckie, doświadczenia pracowników (zwłaszcza dużych organizacji i korporacji), etnografia organizacji. Jest autorem i współautorem licznych artykułów naukowych publikowanych m.in. w "Organization Studies”, „British Journal of Management” oraz „Organization”, a w Polsce - w „Problemach Zarządzania". Polskie tłumaczenie "Zarządzania w płynnej nowoczesności", książki napisanej wraz z Zygmuntem Baumanem, Ireną Bauman i Moniką Kosterą, ukazało się niedawno nakładem wydawnictwa Bęc Zmiana.

Koreferentem będzie prof. dr hab. Wojciech Dyduch - prodziekan ds. rozwoju na Wydziale Zarządzania Uniwersytetu Ekonomicznego w Katowicach, kierownik Katedry Przedsiębiorczości, Wiceprzewodniczący Komitetu Nauk Organizacji i Zarządzania PAN. Profesor Dyduch jest także wiceprezesem na Polskę European Council for Small Business and Entrepreneurship oraz ambasadorem na Polskę sekcji przedsiębiorczości Academy of Management. Jego zainteresowania badawcze obejmują zagadnienia twórczej strategii organizacji, przedsiębiorczości organizacyjnej i tworzenia wartości w organizacjach.
Jest autorem ponad 200 publikacji i artykułów, poświęconych przedsiębiorczości, innowacyjnej strategii przedsiębiorstw, zasobów niematerialnych i źródeł tworzenia wartości w przedsiębiorstwie.

Bardzo prosimy o potwierdzenie uczestnictwa: wandaw(at)kozminski.edu.pl, tel. 22 519 21 91.