» Absolwenci » Podczas uroczystej inauguracji roku akademickiego 2020/2021 odbyło się wręczenie absolwentom ALK statuetek „Lwy Koźmińskiego”. W XV edycji konkursu wręczono wyróżnienia w pięciu kategoriach: Administracja, Menedżer, Prawnik, Przedsiębiorca oraz Start-up.
09.10.2020
News

Podczas uroczystej inauguracji roku akademickiego 2020/2021 odbyło się wręczenie absolwentom ALK statuetek „Lwy Koźmińskiego”. W XV edycji konkursu wręczono wyróżnienia w pięciu kategoriach: Administracja, Menedżer, Prawnik, Przedsiębiorca oraz Start-up.

W kategorii ADMINISTRACJA PUBLICZNA Lwa Koźmińskiego otrzymała Magdalena Czarzyńska-Jachim.

Magdalena Czarzyńska-Jachim jest wiceprezydentem miasta Sopot. Zaczynała karierę zawodową jako dziennikarka w „Dzienniku Bałtyckim”, później kierowała biurem promocji i komunikacji w Urzędzie Miasta Sopot i była jego rzeczniczką prasową. W Akademii Leona Koźmińskiego ukończyła studia podyplomowe.

Magdalena Czarzyńska-Jachim odbiera Lwa Koźmińskiego z rąk Rektora ALK prof. Grzegorza Mazurka

W kategorii MENEDŻER Lwa Koźmińskiego otrzymał Sławomir Soszyński.
Sławomir Soszyński to doświadczony ekspert od systemów bezpieczeństwa w sektorze bankowym. Przez 10 lat zajmował się bezpieczeństwem i architekturą IT Citibanku w Polsce, Londynie, Nowym Jorku i Singapurze. Następnie pracował dla JP Morgan w Londynie. Obecnie jest wiceprezesem ING Bank Śląski odpowiedzialnym za pion technologiczny i bezpieczeństwo IT. Ukończył fizykę teoretyczną i komputerową na Uniwersytetu Mikołaja Kopernika, a w Akademii Leona Koźmińskiego studia MBA.

Sławomir Soszyński odbiera Lwa Koźmińskiego z rąk Rektora ALK prof. Grzegorza Mazurka

W kategorii PRAWNIK Lwa Koźmińskiego otrzymał Sławomir Czerwiński.
Sławomir Czerwiński, jak przystało na wybitnego absolwenta naszej uczelni, łączy wiedzę prawniczą z doskonałą znajomością biznesu i finansów. Dzięki temu mógł pracować zarówno w kraju, jak i zagranicą dla znanych międzynarodowych instytucji finansowych i kancelarii prawnych takich, jak Clifford Chance czy Baker & McKenzie. Obecnie jest partnerem oraz liderem zespołu private equity w CMS, jednej z dwóch największych kancelarii prawnych na świecie.

Sławomir Czerwiński odbiera Lwa Koźmińskiego z rąk Rektora ALK prof. Grzegorza Mazurka

W kategorii PRZEDSIĘBIORCA Lwa Koźmińskiego otrzymał Marcin Zawadzki.
Marcin Zawadzki, absolwent MBA dla kadry medycznej, jest lekarzem i utalentowanym przedsiębiorcą. Założył MEDI-system, największą w Polsce sieć prywatnych ośrodków opieki długoterminowej i rehabilitacji stacjonarnej. Wprowadził też całkowicie nową usługę, jaką jest mieszkanie senioralne, będące substytutem własnego mieszkania, w którym można żyć wygodnie, bezpiecznie i samodzielnie, ale nie samotnie. Pierwszy ośrodek Senior Apartments powstał w 2016 r.

Marcin Zawadzki

W kategorii START-UP Lwa Koźmińskiego otrzymał Aliaksandr Horlach.
Aliaksandr Horlach jest współzałożycielem SPOKO, wcześniej Pay Ukraine, internetowej platformy, która umożliwia dokonywanie szybkich i wygodnych przelewów pieniężnych na Ukrainę. Stojący za nią start-up rozwija się w szybkim tempie, działa już w 15 krajach i zatrudnia około 20 osób. Obecnie rozszerza działalność oferując pożyczki dla Ukraińców. Firma uzyskała na rozwój 4 mln zł finansowania od MobiMedia Solution. Aliaksandr Horlach ukończył zarządzanie I stopnia na nitce angielskiej, a obecnie kontynuuje naukę na studiach magisterskich.

Aliaksandr Horlach odbiera Lwa Koźmińskiego z rąk Rektora ALK prof. Grzegorza Mazurka

Więcej informacji na temat nagrody oraz zeszłorocznych edycji konkursu TUTAJ.