» Strona główna » "Przedsiębiorczość dla ambitnych. Jak uruchomić własny biznes." - nowa książka prof. dr hab. Jerzego Cieślika
25.09.2006
News

"Przedsiębiorczość dla ambitnych. Jak uruchomić własny biznes." - nowa książka prof. dr hab. Jerzego Cieślika

Książka omawia proces uruchamiania nowego biznesu, związane z tym działania i problemy, reguły i zasady postępowania, jak również decyzje, które muszą podejmować inicjatorzy nowych przedsięwzięć. Została napisana z myślą o ludziach młodych i wykształconych, dla których założenie własnego, ambitnego i dynamicznego biznesu, oznacza wejście na obiecującą ścieżkę kariery zawodowej

 

Przedsiębiorczość dla ambitnych. Jak uruchomić własny biznes, Wydawnictwa Akademickie i Profesjonalne, Warszawa 2006

Książka omawia proces uruchamiania nowego biznesu, związane z tym działania i problemy, reguły i zasady postępowania, jak również decyzje, które muszą podejmować inicjatorzy nowych przedsięwzięć. Została napisana z myślą o ludziach młodych i wykształconych, dla których założenie własnego, ambitnego i dynamicznego biznesu, oznacza wejście na obiecującą ścieżkę kariery zawodowej i atrakcyjny pomysł na życie. Książka posiada obudowę internetową www.nowybiznes.edu.pl.

 

Książka adresowana jest w pierwszym rzędzie do studentów i absolwentów szkół wyższych, niezależnie od kierunku studiów. Jej lektura może stanowić cenną inspirację dla tych absolwentów, którzy w trakcie stałego zatrudnienia doszli do wniosku, że ich przeznaczeniem jest własny biznes, a nie praca na etacie. Może być przydatna również dla uczniów klas licealnych, stojących przed wyborem drogi życiowej. Marzenia o własnej firmie staną się bardziej realne, jeśli tego rodzaju plany zostaną wzięte pod uwagę już podczas wyboru kierunku studiów.

 

Książka jest bardzo szczególnym, nowatorskim podręcznikiem akademickim adresowanym do studentów i absolwentów studiów wyższych niezależnie od kierunku, którego oczywistym przesłaniem jest zachęcenie czytelników do uruchamiania własnych ambitnych przedsięwzięć biznesowych. Z racji wcześniejszych wieloletnich doświadczeń w prowadzeniu własnej firmy i w doradztwie gospodarczym, dr hab. Jerzy Cieślik jest osobą wyjątkowo predysponowaną do realizacji tego zamierzenia. Te naturalne atuty Autora zostały wsparte dobrą znajomością literatury przedmiotu oraz światowej praktyki w dziedzinie dydaktyki akademickiej oraz doradztwa na rzecz rodzących się biznesów.

prof. dr hab. Andrzej K. Koźmiński, Rektor Wyższej Szkoły Przedsiębiorczości i Zarządzania im. Leona Koźmińskiego..