» Strona główna » Rankingi szkół wyższych. KOŹMIŃSKI najlepszą uczelnią niepubliczną w Polsce.
07.07.2006
News

Rankingi szkół wyższych. KOŹMIŃSKI najlepszą uczelnią niepubliczną w Polsce.

Wyższa Szkoła Przedsiębiorczości i Zarządzania im. LEONA KOŹMIŃSKIEGO uplasowała się na pierwszym miejscu w najnowszych rankingach szkół wyższych opublikowanych przez „Rzeczpospolitą” i „Perspektywy”, „Wprost”, „Politykę” oraz „Home & Market”. Tak jak co roku uczestnicy rankingów byli poddani wnikliwemu i drobiazgowemu badaniu.

Wyższa Szkoła Przedsiębiorczości i Zarządzania im. LEONA KOŹMIŃSKIEGO uplasowała się na pierwszym miejscu w  najnowszych rankingach szkół wyższych opublikowanych przez  „Rzeczpospolitą” i „Perspektywy”, „Wprost”, „Politykę” oraz „Home & Market”.

 

Tak jak co roku  uczestnicy rankingów byli poddani wnikliwemu i drobiazgowemu badaniu.  „Polityka” oceniała pozycję akademicką, potencjał kadrowy, orientację na studenta, kontakty z otoczeniem, selekcyjność i infrastrukturę. Jak co roku metodologię badania opracowała  Akademia Ekonomiczna w Poznaniu, która również objęła ranking swoim nadzorem. Uczelnia Koźmińskiego – z dużą przewagą – zwyciężyła w kategorii: ekonomia i zarządzanie w szkołach niepublicznych już po raz siódmy. Jak pisze „Polityka”, jesteśmy niekwestionowanym liderem wszystkich edycji rankingu.

 

We wspólnym rankingu „Rzeczpospolitej” i „Perspektyw”, w którym KOŹMIŃSKI zwyciężył również po raz siódmy,  zastosowano 4 grupy kryteriów: prestiż, siła intelektualna, warunki studiowania i umiędzynarodowienie. Prestiż uczelni oceniany był na podstawie opinii zebranych od kadry akademickiej i pracodawców.

 

Popyt na absolwentów różnych uczelni badał też tygodnik „Wprost”. W swoim rankingu uwzględnił również opinie absolwentów, a ponadto: zaplecze intelektualne uczelni, osiągnięcia naukowe, jakość programów, socjalne warunki studiowania. Uczelnia Koźmińskiego jest w tym rankingu od 10 lat nieprzerwanie na pierwszej pozycji.

 

Również programy MBA KOŹMIŃSKIEGO należą do ścisłej czołówki. W rankingu studiów MBA „Wprost” dwa programy uczelni – European MBA, prowadzony z University of Bradford, oraz Executive MBA – zostały sklasyfikowane na pierwszym miejscu razem z programami Uniwersytetu Warszawskiego i SGH. 

 

Rankingi szkół wyższych są publikowane nie tylko w Polsce. Warto podkreślić, że w rankingu magazynu „Financial Times” program Master’s Degree in International Business and Management, prowadzony w KOŹMIŃSKIM wspólnie z University of Bradford, zajął piąte miejsce w Europie, a drugie w Wielkiej Brytanii. By zdobyć zagraniczny dyplom, nie trzeba więc wyjeżdżać z Polski.