» Strona główna » Rektor ALK, prof. Witold Bielecki wypowiedział się dla magazynu „Forbes” na temat studiów Master of Business Administration z okazji XV Międzynarodowego Kongresu MBA.
02.07.2019
News

Rektor ALK, prof. Witold Bielecki wypowiedział się dla magazynu „Forbes” na temat studiów Master of Business Administration z okazji XV Międzynarodowego Kongresu MBA.

Niemal 70 lat minęło, odkąd ruszyły pierwsze studia MBA. Od tamtej pory wiele się zmieniło – największa zmiana to swego rodzaju transformacja studiów MBA w networking biznesowy. Studia umożliwiają wymianę doświadczeń, spotkania ze znanymi menedżerami oraz budowanie sieci nowych kontaktów biznesowych.
To niezwykle ważne w dzisiejszym bardzo dynamicznie zmieniającej się rzeczywistości.


„Gospodarka amerykańska jest najpotężniejsza na świecie. I to nie dlatego, że USA mają najwięcej surowców lub najwięcej ludzi. Są kraje pod tym względem bogatsze. Amerykanie zbudowali najpotężniejszą gospodarkę również dzięki temu, że stworzyli bardzo skuteczny system zarządzania przedsiębiorstwami, w czym studia MBA mają ogromny udział” – twierdzi prof. Witold Bielecki, Rektor Akademii Leona Koźmińskiego.


Warto dodać, że studia MBA od dawna przestały być luksusem dla nielicznych. Stają się coraz bardziej popularne, a dzięki temu do przedsiębiorstw na całym świecie trafiają wysoko wykwalifikowani specjaliści
od zarządzania.  


Więcej informacji m.in. o kulturze studiowania MBA w USA, a także o tym, dlaczego warto podjąć studia MBA, dowiecie się z artykułu w "Forbes".