» Kariera » Styl Myślenia Menedżera - projekt badawczo-rozwojowy dla studentów i absolwentów studiów podyplomowych i MBA
17.06.2015
News

Styl Myślenia Menedżera - projekt badawczo-rozwojowy dla studentów i absolwentów studiów podyplomowych i MBA

Sylwia Hałas-Dej

Dyrektor ds. Programów Edukacyjnych i Rozwoju Akademii Leona Koźmińskiego

 

Obserwując i analizując najnowsze wyniki badań oraz dyskutując z naszymi absolwentami wiemy, iż kompetencje miękkie oraz samoświadomość są kluczowe do bycia skutecznym w biznesie.
 

Dlaczego?
 
Dlatego, że świat jest wielowymiarowy i często nieprzewidywalny, a jedynym miejscem gdzie możemy budować zrozumienie dla otaczających nas zjawisk jesteśmy my sami.

 

Kiedy znasz siebie:

  • wiesz w czym jesteś dobry i czego Ci brakuje,
  • jak możesz najlepiej wykorzystać swoje predyspozycje,
  • czego potrzebujesz od otoczenia

rozwijasz swoją efektywność!


To daje ci przewagę:

  • rozumiejąc siebie, możesz świadomie budować swoją ścieżkę rozwoju i swój wizerunek rynkowy - osobistą markę
  • obserwując innych - potrafisz określić w jakich zadaniach się sprawdzą, masz możliwość świadomego dopasowania pracowników do organizacji, grup projektowych i poszczególnych zadań.

 
Jeżeli jeszcze nie miałeś okazji poznać nowego narzędzia do analizy stylu myślenia i działania, zapraszam Cię w imieniu ALK do udziału w projekcie badawczo rozwojowym Style Myślenia FRIS®. Wynik analizy FRIS® wskaże Ci czym różnisz się od innych, co jest w Tobie wyjątkowego, dostarczy Ci wiedzy o Tobie, którą możesz wykorzystać w swoim dalszym rozwoju
 
 
 

Iwona Bobrowska-Budny

Partner Merytoryczny Center of Excellence Akademii Leona Koźmińskiego

W mojej wieloletniej pracy z menedżerami wszystkich szczebli jako partner w zarządzaniu, mentor i coach potwierdza się zasada Petera Druckera „najpierw zarządzaj sobą, potem innymi i organizacją”. Wydaje się, że menedżer musi być wręcz mistrzem w rozumieniu siebie, aby wiedzieć jak działa i jak oddziałuje na innych. Wiedza ta nie tylko ułatwia mu pracę nad swoimi schematami myślenia i zachowania, ale również ułatwia mu rozumienie zachowań pracowników. Potrafi ich wesprzeć rozwojowo, wskazać mocne strony i predyspozycje zawodowe, adekwatnie przydzielać zadania ale także zrozumieć oraz rozładować konflikty związane ze stylem pracy jak i budowaniem relacji.Dzięki współpracy ALK i Stylów Myślenia FRIS® masz unikalną okazję wziąć udział w badaniu kwestionariuszem FRIS® - nazwać swoje obszary przewagi konkurencyjnej oraz zrozumieć „jak myślisz i działasz w perspektywie faktów, struktur, idei i relacji oraz jak mogą funkcjonować inni”