» Kariera » Weź los we własne ręce i przekuj pomysł w biznes razem z #Academy_Smolna
11.05.2016
News

Weź los we własne ręce i przekuj pomysł w biznes razem z #Academy_Smolna

Pierwsze kroki w biznesie nie zawsze są łatwe. W takich momentach przydaje się wsparcie profesjonalistów. Jeśli właśnie startujesz z własnym przedsięwzięciem i potrzebujesz pomocy w rozwijaniu firmy, zgłoś się do #Academy_Smolna - rekrutacja do programu realizowanego przez Centrum Przedsiębiorczości Smolna już trwa!

Jeśli właśnie startujesz z własnym projektem lub prowadzisz firmę nie dłużej niż 3 lata i szukasz wsparcia w prowadzeniu biznesu, nie zwlekaj i weź udział w programie #Academy_Smolna. Rekrutacja trwa do 13 maja 2016 roku, a liczba miejsc jest ograniczona.

Do pierwszej tury zakwalifikuje się tylko 40 początkujących przedsiębiorców, którzy będą mogli skorzystać z dwóch rodzajów wsparcia w zależności od potrzeb - dwumiesięcznego procesu inkubacji lub indywidualnego doradztwa.

Solidna wiedza od uznanych ekspertów

Udział w #Academy_Smolna oferuje wsparcie doświadczonych mentorów oraz trzy warsztaty biznesowe z zakresu modeli biznesowych, metody lean startup oraz marketingu i sprzedaży. Do tego uczestnicy będą mogli skorzystać z konsultacji prawnych, księgowych, a także wziąć udział w intensywnym networkingu biznesowym. To wszystko będzie dopasowane do ich potrzeb - istnieją dwie możliwości udziału w projekcie. Pierwsza z nich - Inkubacja, to cykl szkoleń i doradztwa (zgłoszenia do programu należy dokonać na dedykowanej stronie), druga - doradztwo prawne oraz księgowe (zapisy na tę opcję są możliwe poprzez odrębny formularz).

Wśród ekspertów, którzy będą wspierać przedsiębiorców podczas programu jest Bartosz Janowicz specjalizujący się we wdrażaniu innowacji w przedsiębiorstwach, rozwoju przedsiębiorczości pracowników oraz wdrażaniu metody lean startup. Również trener i konsultant współpracujący z Innovatiką i założyciel bloga leanstartup.pl.

Obok niego młodych przedsiębiorców będzie wspierał multiprzedsiębiorca Grzegorz Albrecht, który współtworzył 6 firm, w tym kanał telewizyjny o zasięgu ogólnopolskim. Wprowadzał także na rynek produkty pod marką PENTAGRAM, budował dział marketingu w firmie ASUS Polska oraz doradzał ponad 200 firmom w Europie, Azji i Ameryce Północnej. Jest również wykładowcą w Akademii Leona Koźmińskiego.

Wskazówki na drodze do celu

Podczas mentoringu indywidualnego uczestnicy będą mogli zrealizować cztery spotkania z ekspertem specjalizującym się w określonym wcześniej obszarze, który pomoże określić cele biznesowe i będzie wspierać w ich realizacji. Konsultacje pozwolą przyspieszyć tempo budowy oraz rozwoju firmy.

Udział w warsztatach natomiast ma na celu dopracowanie modelu biznesowego, a także zapoznanie i przećwiczenie metody lean startup. Dodatkowo umożliwią one wykonanie eksperymentów, które zweryfikują utworzony wcześniej model biznesowy oraz zaprojektowanie prototypu.

Eksperci udzielą również praktycznych wskazówek dotyczących strategii sprzedaży i marketingu, budowania wartościowych relacji biznesowych, a nawet kreowania marki osobistej. To wszystko będzie możliwe dzięki współpracy Centrum Przedsiębiorczości Smolna i Youth Business Poland.

Jeśli jesteś silnie zmotywowany, masz pomysł na biznes lub już działasz na rynku, ale potrzebujesz wsparcia zgłoś się do #Academy_Smolna. Zapoznaj się z regulaminem i najpóźniej 13 maja wypełnij jeden z formularzy. Pamiętaj, że cykl warsztatów i mentoringu trwa 3 miesiące - od 14 maja do 15 lipca 2016 roku, a warsztaty i doradztwo odbywają się w Warszawie w dni powszednie w godzinach 9-17. Wykorzystaj szansę, aby stać się rekinem biznesu!

Więcej informacji znajduje się na stronach organizatorów:

Centrum Przedsiębiorczości Smolna to przestrzeń, w której przedsiębiorcy mogą zawsze znaleźć wsparcie związane z formalnościami lub dofinansowaniami, kontakty, szkolenia, a także sale warsztatowe i biurka do pracy.

Youth Business Poland, fundacje która jest częścią Youth Business International, sieci programów ufundowanych przez Jego Wysokość Karola księcia Walii, która wspiera przedsiębiorczość w 43 krajach świata. To program mentoringowo-szkoleniowy, którego celem jest dostarczenie niezbędnej wiedzy biznesowej i wsparcia dla początkujących przedsiębiorców, tak aby poprzez uzyskanie odpowiedniej wiedzy i umiejętności zminimalizować ryzyko porażki i zwiększyć ich szanse na sukces firmy.