» Strona główna » Zarządzanie modą po włosku w Akademii Leona Koźmińskiego
19.03.2010
News

Zarządzanie modą po włosku w Akademii Leona Koźmińskiego

20 marca 2010 wystartowały w Akademii Koźmińskiego studia podyplomowe – zarządzanie sektorami mody. Program studiów powstał we współpracy z Polsko-Włoską Szkołą Designu i Managementu VIAMODA, pod nadzorem dydaktycznym Polimoda International Institute of Fashion Design & Marketing z Florencji.

 

 

- Uruchamiamy te studia, bo obserwujemy rynek i doszliśmy do wniosku, że jest duże zapotrzebowanie na takie właśnie kształcenie – mówi prof. Witold Bielecki, Prorektor ALK. – Łączymy naszą wiedzę akademicką z fachowością przedstawicieli VIAMODY, co gwarantuje, że zajęcia będą na bardzo wysokim poziomie.

 

- To pierwsza i jedyna taka oferta w Polce, wzorowana na włoskich studiach podyplomowych Polimody; chcemy przekazać rzetelną wiedzę o branży mody, jej strukturze; pokazać, jak np. przebiega proces realizacji kolekcji od projektu do produkcji - od wyszukiwania tendencji, poprzez dobór materiałów, aż po proces marketingu – mówi dyr. Olga Nieścier, autorka programu tych studiów. Jest projektantem mody i pedagogiem. Pracuje jako konsultant i projektant dla takich firm jak m.in. Emporio Armani, Armani Collezioni i Burberry.

 

 

Podczas dwusemestralnych studiów słuchacze będą mieli 180 godzin zajęć. W programie m.in.: kulturowo-społeczne uwarunkowania mody, zarządzanie, marketing, rozwój nowego produktu, techniki sprzedaży. Warunkiem ukończenia studiów jest opracowanie oraz publiczna obrona indywidualnego projektu z zakresu zarządzania lub marketingu mody. Absolwenci będą mogli kontynuować studia na kursach „Master” Polimoda International Institute of Fashion Design & Marketing we Florencji.

 

W pierwszej grupie, która jutro rozpocznie studia w KOŹMIŃSKIM, są 23 osoby.  Studia kosztują 7 tys. zł. Kolejny kurs ruszy od października 2010.