» Fundacja Koźmińskich » Znamy już finalistów II Wielkiego Turnieju Edukacji Medialnej „WTEM” 2015!
30.04.2015
News

Znamy już finalistów II Wielkiego Turnieju Edukacji Medialnej „WTEM” 2015!

24 kwietnia 2015 r w siedzibie Orange w Warszawie odbył się finał II Wielkiego Turnieju Edukacji Medialnej „WTEM”. Do konkursu zgłosiło się około 400 uczniów z całej Polski, których zadaniem było rozwiązanie testu on-line tematycznie obejmującego treści zawarte w kursie edukacji medialnej.

Drugim etapem turnieju było samodzielne zrealizowanie projektu medialnego na zadany temat. Najbardziej przemyślane i twórcze wykorzystanie różnych narzędzi medialnych oraz oryginalność pracy przesądzała o wejściu do ścisłego finału.

Aż w końcu jedenastka świadomych użytkowników nowych mediów stanęła w szranki.

Po kilkugodzinnych zmaganiach, pojedynek na umiejętności, kreatywność i wiedzę wygrał Piotr Kędziora, uczeń I Liceum Ogólnokształcące im. A. J. ks. Czartoryskiego w Puławach, zapewniając sobie tym samym udział w dziesięciodniowym obozie Digital Media Summer Camp na Mercier University w Macon w stanie Georgia, USA.

Kolejno II i III miejsca zajęli: Jan Kundziołka, XVIII Liceum Ogólnokształcące im. Jana Zamoyskiego w Warszawie oraz Olga Skiermunt, II Liceum Ogólnokształcące im. Jana Zamoyskiego w Lublinie.

Fundacja Koźmińskich wraz z ALK obok piastowania patronatu, ufundowały również nagrody dla finalistów w postaci voucherów na intensywny kurs języka angielskiego organizowany przez Center of Excellence ALK w ramach Szkoły Letniej.

Warto wspomnieć również o osobach wyróżnionych za dojrzałość, kreatywność i odwagę w realizacji projektów, a do nich należą: Szymon Mołczan, I Liceum Ogólnokształcące im. KEN w Sanoku oraz Jakub Czubaszek, VII Liceum Ogólnokształcące im. J. Słowackiego w Warszawie.

Wszystkim finalistom serdecznie gratulujemy i bardzo cieszy nas obecność tak dojrzałych, kreatywnych odbiorców informacji, rozumiejących aspekty działania mediów i przestrzegających standardy etyczne oraz dbających o bezpieczeństwo w sieci!