Studia podyplomowe » Blog » Strategiczne Zarządzanie Sprzedażą i Zespołem Sprzedaży
29.06.2018
News

Strategiczne Zarządzanie Sprzedażą i Zespołem Sprzedaży

 

Będąc od dwudziestu lat praktykiem, zawsze na styku z partnerami w biznesie, a jednocześnie będąc obserwatorem i badaczem widzę jak ogromna zmiana nastąpiła na rynku.

Duże firmy bankrutują, ponieważ nie obserwują zmian lub nie mają wiedzy jak na te zmiany zareagować. Czasy prostej organizacji sprzedaży i trików wobec klientów już się skończyły. Firmy które tego nie zauważyły i próbując działać po staremu do tego wymyślonymi przez siebie metodami – tracą rynek! Popularną kiedyś strategię „Hit & Run” stosują już tylko Dinozaury Biznesu i dziwią się, że udziały ich firm w rynku spadają a ich kluczowi sprzedawcy realizują coraz mniejsze kontrakty.

Na rynku dziś, wygrywający menedżerowie sprzedaży muszą skoordynować model sprzedaży z właściwie zaprojektowanymi systemami motywacyjnymi. Zrozumieć kluczowe idee: zarządzania cyklem życia klienta (Custommer Lifecycle) oraz Sales & Marketing Alignment, czyli jak uspójnić działania między Sprzedażą a Marketingiem. Do tego osiągać wyniki biznesowe w sposób etyczny, gdyż efekty niewłaściwego postępowania widzimy nawet w spektakularnych upadkach firm giełdowych a w przypadku średnich firm w postaci braku odnowienia kontraktów z klienta.

Aby to jednak zrobić musimy uświadomić sobie, że sprzedaż realizują ludzie i liczą się właściwe relacje zarówno między szefem i jego pracownikami jak i między pracownikami a klientami. Sposób budowania relacji musi wynikać ze strategii sprzedaży firmy i być w odpowiedni sposób zakomunikowany sprzedawcom o różnych predyspozycjach i osobowościach.

Wszystkie powyższe elementy się przenikają i powinny być właściwie skoordynowane.

Zapraszam na 5 edycję programu, na którym w spójny sposób systematyzujemy i pokazujemy jak to osiągnąć. Program, który będzie dla Państwa zarówno inspiracją jak i solidną porcją wiedzy i doświadczeń!

O rekrutacji decyduje zarówno zgodne z wymogami CV jak i kolejność zgłoszeń.

 

Nikolay Kirov

Koordynator merytoryczny studiów

Zobacz pełen program studiów. kliknij tu