Studia podyplomowe » Rozwój » Zrealizuj swoje marzenia w biznesie
28.06.2013
Admin
News

Zrealizuj swoje marzenia w biznesie

Praca na własny rachunek to wyzwanie dla wielu młodych i ambitnych osób, które mają ciekawy pomysł na prowadzenie biznesu, lecz nie wiedzą od czego zacząć. Samozatrudnienie, jako aktywna forma przedsiębiorczości i szansa na rozwój generująca nowe miejsca pracy, jest mocno wspierane przez Unię Europejską. Bogata oferta specjalnych programów szkoleniowo-doradczych, z których mogą korzystać przyszli przedsiębiorcy, ułatwia postawienie pierwszych kroków w biznesie.

Praca na własny rachunek to wyzwanie dla wielu młodych i ambitnych osób, które mają ciekawy pomysł na prowadzenie biznesu, lecz nie wiedzą od czego zacząć. Samozatrudnienie, jako aktywna forma przedsiębiorczości i szansa na rozwój generująca nowe miejsca pracy, jest mocno wspierane przez Unię Europejską. Bogata oferta specjalnych programów szkoleniowo-doradczych, z których mogą korzystać przyszli przedsiębiorcy, ułatwia postawienie pierwszych kroków w biznesie.

Pomysły na prowadzenie firmy kryją się praktycznie wszędzie, ważne jest jednak, aby oryginalne idee umiejętnie wcielić w życie. Przeniesienie tego, co ma się w głowie na praktykę to częsty problem osób rozpoczynających przygodę z samozatrudnieniem. Pomocne może się wówczas okazać skorzystanie ze specjalnych programów wspierających, np. "Jak uruchomić własny biznes" czy "Warszawa stolicą ambitnego biznesu" realizowane przez Akademię Leona Koźmińskiego. Akademia, jako uczelnia zorientowana na stałą współpracę z biznesem, aktywnie włącza się w projekty służące rozwojowi innowacyjności i kreatywności wśród młodych, przedsiębiorczych osób.

Poza programami ułatwiającymi postawienie pierwszych kroków w biznesie, niezwykle ważne są również dodatkowe działania wspierające. Dzięki nim, nowe firmy mogą rozwijać się już po zakończeniu finansowania ze środków Unii Europejskiej. "Świeże" na rynku przedsiębiorstwa są często otaczane opieką merytoryczną i patronacką uczelni wyższych. Firma i patron ściśle ze sobą współpracują i są w stałym kontakcie. Przykład takiej inicjatywy stanowi realizowany przez ALK program "Przedsiębiorczość w sektorze kreatywnym", którego beneficjentem jest stowarzyszenie "ProKreatywni", skupiające grono osób o artystycznym usposobieniu: filmowców, muzyków i plastyków.

W przypadku realizacji projektu własnego biznesu ważne jest, by dążenie do wpisania się w potrzeby rynku nie zniszczyło kreatywności projektu. Programy szkoleniowo-doradcze i inicjatywy wspierające przedsiębiorczość są otwarte na różnorodne pomysły. Jeśli mamy swoją pasję, coś w czym spełniamy się w 100%, możemy to z powodzeniem przełożyć na dobrze prosperującą firmę. Wtedy praca, jako przedłużenie naszego hobby, może okazać się prawdziwą przyjemnością.